Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

10 důvodů, proč na drink na zahrádku

/ Pavlína Brettová, 21.06.2011

Každý rok je to stejný. Vykouknou první sluneční paprsky a mě napadá pouze jediné: Proč už neotevřou zahrádky, a to i v případě, že je teplo, ale začíná lít jako z konve. Prostě a jednoduše – zahrádky mají své osobní kouzlo a my se na ně klepeme celou zimu.


1.      Na čerstvém vzduchu lépe chutná, ale i lépe tráví
Říkaly to už naše babičky a já to opakuji po nich – na čerstvém vzduchu lépe chutná! Budou tak do vás pivka padat jedno po druhém a vy ani nebudete vědět, že jste dali tolik kousků. Někomu by se mohlo zdát, že je to nevýhoda, ale opak je pravdou. Sice si dáte pár drinků navíc, ale na čerstvém letním vzdoušku je mnohem lépe strávíte.  Snižuje se tak riziko, že byste trpěli přílišnou ranní opicí.


2.      S cígem i bez něj
Konečně nemusíte řešit, jak to uděláte, když jste nekuřák a kamarádi kouří, nebo naopak. Prostě a jednoduše zajdete na zahrádku a kouř je vám úplně putna. Obzvlášť, když fouká lehounký větříček směrem od vás.


3.      Už žádné obhajování
Už se nemusíte doma obhajovat. Jdete přeci ven a budete sedět na čerstvém vzduchu. Nikde v žádné zatuchlé putyce, kde si můžete vykašlat plíce, a když dorazíte domů, nesmrdíte jako popelník. Což může znamenat i to, že jednou se vám promine noc plná alkoholového opojení s několika cigárky.


4.      Není lepšího výhledu na lidi, kteří spěchají
Konečně máte klídek, škola či práce je hotova a vy sedíte u drinku na zahrádce. Svět se však nezastavil. Ostatní nemají takovou pohodičku, a proto jako mravenci v mraveništi si klestí cesty mezi ostatními a pospíchají okolo vaší idylky. Je to asi škodolibé, ale někdy je hezké vidět, že i jiní musí něco dělat.


5.      Spojte užitečné s příjemným – pláž je přece daleko
Díky poloze naší rodné země nám není přáno se poflakovat v plážových barech a chytat karibský bronz, ovšem pouze do chvíle, kdy podnikaví restauratéři nepostaví ke svým podnikům stolky se židličkami a vy si tak můžete, alespoň díky kubánskému drinku a sluníčku navodit atmosféru teplých krajin.


6.      Nenastydnete od klimatizace
V některých chvílích je sice hezké, že uvnitř je chládek, ale stonat během léta není moc příjemné. Což díky klimatizaci je velmi jednoduché. Takže, pokud to jen jde, posedávejte na zahrádkách a užívejte si krás letního počasí.


7.      Lehké seznamování
Jste nezadaní? Tak právě pro vás je zahrádková sezona tím pravým obdobím a perfektním revírem na seznamování. Jak je známo, zahrádky jsou během letních dnů velmi vyhledávaným artiklem, a proto se často stane, že si musíte přisednout ke stolu někoho cizího. Vybírejte dobře. Od přisednutí není daleko ke konverzaci, společným drinkům a jiným věcem, o kterých rozhodnete vy.


8.      Noční klid se nesmí rušit – i to může být výhoda
Nenapadá vás, co by mohlo být skvělé na tom, že okolo jedenácté hodiny večerní musíte vyklidit pole a jít o dům dál? Přece to, že nemusíte pít s mírou, ale červenou kontrolkou je barman, který vám nalije poslední drink právě v okamžiku, kdy byste mohli mít dost.


9.      Volnost
V hospodě jste svázáni prostředím, které vám nedodá pocitu volnosti. Na zahrádce jste volní jako ptáci. Nad hlavami svítí slunce nebo poblikávají hvězdičky, s vašimi myšlenkami si pohrává vánek, který jen tak mimochodem odfoukne těžkosti běžného dne a nechá vás vychutnat plnými doušky drink a uvolněnou atmosféru. Jediné, co vás poutá k danému místu jako koule na nohou vězně, je účet plný kostrbatých čar.


10.     A nezapomeňte na to, že ze zahrádky se vám nikdy nejde špatně ven – už jste tam.


Komentáře