Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Chapeau Rouge - jeden z nejpříjemnějších pražských klubů

/ Soňa Kacerovská, 02.03.2012

V malebných uličkách Starého Města narazíte na jeden z nejpříjemnějších pražských klubů. Chapeau Rouge. Třípatrový podnik nabízí zajímavou směs hudebních stylů a interpretů, a není neobvyklé, že hudební produkce probíhá ve všech podlažích najednou.


Každé patro je jiné nejen z hlediska hudební dramaturgie, ale také co se týká provedení interiéru. Bar v přízemí s vysokými barovými stoly a židlemi doplňuje vkusný dřevěný bar, který splňuje parametry stylové „nalévárny“ . Mechanické objekty ve výlohách a chodba s komixovým stylem (Victorious) se díky své jedinečnosti objevily i v renomovaném magazínu FlashArt. Také prostřední patro potěší oči pestrou hrou barev na stěnách, která sice trochu připomíná dětské omalovánky, ale ve výsledku působí velmi promyšleně. Nápadité jsou i detaily v podobě podsvícených stolů nebo ozdob na stěnách v ostatních místostech. Nejvíce však zaujme výtvarné ztvárnění zdi ve stylu streetartu a další pitoreskní světelné objekty, které jsou součástí podlaží určeného živým vystoupením.


Vstupní bar v přízemí je jakousi přestupní stanicí, kde se především povídá a popíjí. Prosklená výloha umožňuje sledovat dění uvnitř a správně vás navnadit k návštěvě. Máte-li chuť na drink, prorazíte si cestu k baru, chcete-li tančit nebo si poslechnout živou hudbu, musíte se vydat po schodech dolů.
 

Patro mínus jedna je věnováno taneční muzice, kterou obstarávají tuzemští i zahraniční DJs zvučných jmen. Příjemné je to, že pokud vás unaví pobyt v místnosti, kde se paří, můžete využít sousední chill out s barem. I když i tam bývá dost plno. A rozhodně to není tím, že se zde nevybírá vstup.
Útočištěm může být exkurze do sklepních prostor, přebudovaných na stylový undergroundový klub. Něco mezi squatem, garáží a lokálním hudebním klubem. Místo s úchvatnou atmosférou jako vystřiženou z příručky pro post pukové fandy. Koncerty tady maj pořádné grády, které leckdy vrcholí až nad ránem. Na rozdíl od některých dalších podniků v sousedství, se zde totiž nemusí končit v deset. Ba naopak, teprve se to tu začíná rozjíždět. Na pódiu se střídají jak mediálně známí interpreti, tak i zajímavé projekty, jež doceňují pouze opravdoví subkulturní znalci.

 

Vedle koncertů a DJs propůjčuje podnik své prostory i dalším zajímavým akcím, například módním přehlídkám autorské módy, divadelním performancím nebo multimediálním počinům.

 

Zajímavostí je Galerie Fenester – jedna z výloh je věnována současnému umění. Mladí výtvarníci, studenti nebo absolventi vysokých uměleckých, zde prezentují svá díla na pomezí volného a užitého umění. Na specifické uchopení prostoru má každý umělec přibližně měsíc.

 

Klub si oblíbili zejména cizinci, kteří žijí v Praze, takže je tu neustále plno. Přesto nebo možná právě proto se v něm budete cítit jako na skvělém večírku, ze kterého se nikomu nechce odejít. Ať už budete mít náladu na intimnější atmosféru, nebo pořádný mejden, popřípadě obojí, v tomhle „kouzelném zámku“ objevíte vždycky komnatu, o které jste předtím nevěděli. Tajemnou a podmanivou, přesně takovou, jakou budete chtít. Tak račte vstoupit.

 

Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha 1, 110 00


Komentáře