Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Eureka – poctivá česká kuchyně a cimbálovka v srdci Spořilova

/ Soňa Kacerovská, 20.09.2011

Vydatné porce, přiměřené ceny, skvělá česká kuchyně a příjemné prostředí by měly být standardní nabídkou všech klasických restauračních zařízení. A i když je spousta míst, která dokazují, že to nejde, stále ještě narazíte na podniky, kde jsou přesvědčeni, že poctivost se vyplatí. Tak jako ve spořilovské Eurece.

 

V poklidné části Spořilova, na Roztylském náměstí, najdete restauraci Eureka. Z venku vypadá jako tuctové pohostinské zařízení, ale nenechte se oklamat. Sotva vstoupíte dovnitř, překvapí vás nevšedně provedený a světlý interiér, jenž je laděn do růžovooranžové barvy. Na stěnách jsou umístěny jednoduché, přírodou inspirované doplňky a sochy veselých keramických postaviček, vyrobeny speciálně pro prostory restaurace. Jeden roh pak tvoří pouze figurky keramických koček. Pozornému návštěvníkovi neunikne ani další umělecký skvost – květináče na okně. Ty mají podobu miniaturních, pečlivě zdobených domečků. Vtipně si majitelé poradili i s rozhlehlým prostorem, který rozdělili pomocí paravanů. Lze tak kdykoliv vytvořit soukromý salonek pro odpovídající počet hostů.

 

Řízek přes celý talíř
Restaurace se orientuje převážně na českou kuchyni, což se odráží jak ve stálém jídelním lístku, tak v poledním menu. Kdo by však čekal pouze několik nudných hotovek, bude příjemně překvapen. Denní nabídka čítá vedle polévek také bezmasá a salátová jídla, takže ani vegetariáni či lidé, kteří dodržují zostřený dietní režim, nepřijdou zkrátka. Hotovky a hlavní jídla, jejichž výběr je skutečně velký, však bezezbytku splňují požadavek na vydatný a chutný oběd. Jedná se vskutku o pořádné porce. Například, objednáte-li si vepřový řízek s bramborem, dostanete řízek přes celý talíř. Stejně tak i svíčková či guláš potěší nejen svou poctivou chutí, ale i velikostí porce. Lidová je i cena, neboť zpravidla nepřesáhne stokorunu, a to včetně příloh a oblohy. Výjimkou je 1 kachny se zelím a variací houskových a bramborových knedlíků, za kterou dáte 139 korun. Ale kde jinde dostanete za tu cenu skvěle propečeného opeřence a ještě k tomu dva druhy knedlíků?

 

Sezonní zvěřinové speciality a domácí jahodové knedlíky
To, že podnik na svých zákaznících rozhodně nešetří, dokazuje i stálá nabídka jídel. Nechybí polévky, studené a teplé předkrmy, saláty, nejrůznější druhy masa, přílohy, dezerty. Mě zaujala zelňačka se slaninou a houbami, servírovaná v chlebovém bochníku. Hustá polévka se hodí pro těžké manuální pracanty nebo pro nadcházející zimní období, protože vás nejen skvěle zasytí a polaská na jazyku, ale způsobí, že bude mít v bříšku jako v pokojíčku. Jako další chod si můžete dát například Kuřecí soté s krevetami, žampiony a smetanou (139 Kč), Pstruha po mlynářsku (139 Kč) nebo jedno ze sezonních zvěřinových jídel, kdy máte záruku, že je maso stoprocentně čerstvé. Pokud vyrazíte do restaurace s přáteli, doporučuji zaměřit vaši pozornost na specialitu podniku – Balounův talíř (255 Kč). Mix BBQ žeber, kuřecích křidýlek ve sladké pikantní omáčce, kotlet a klobás doplňuje hořčice, křen a chléb. Budete potřebovat opravdu hodně sil, abyste celý pokrm zdolali (jeho hmotnost je 1000 g). Pochválit musím i rozdělení salátů na malé (přílohové) a salatové mísy. Ve většině restaurací v tomto nedělají rozdíl, čímž milovníci zeleniny a odpůrci bramborových příloh dosti trpí. V Eurece si lze objednat šopský salát (59 Kč) a míchaný salát s jogurtovým přelivem (49 Kč) na malý hlad, nebo velký zeleninový talíř doplněný o vybraný druh steaku (př. kuřecí za 135 kč) jako lehkou večeři. Nadchla mě i nabídka dezertů, a to jak studených, tak teplých. V letním počasí si můžete dopřát medovník (35 Kč), vděčné tiramisu (59 Kč) nebo ovocný salát se šlahačkou a koňakem (45 Kč), jakmile se ochladí, tak by vyznavači sladkých jídel měli zkusit lívanečky s borůvkami a šlehačkou (39 Kč) nebo výborné jahodové knedlíky z tvarohového těsta (45 Kč).

 

Kroje a cimbálová kapela
Součástí restaurační nabídky jsou i večery s cimbálovou hudbu. Minimálně dvakrát do měsíce tu vystupuje cimbálová kapela s folklórním programem, v němž se předvádí typické lidové nástroje, tance a písně. Při významnějších sportovních událostech se rozvine na jedné ze stěn plátno, takže zákazníci nepřijdou o průběh fotbalového či hokejového utkání. Sečteno a potrženo, ať už si budete chtít zajít na rychlý oběd, posedět večer s přáteli nebo jít s rodinou na dobré jídlo, zamířte do Eureky za poctivou českou kuchyní.

 

Restaurace Eureka
Roztylské náměstí 619, 140 00 Praha 4


Komentáře