Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Music City Club

/ Soňa Kacerovská, 26.09.2011

Obří nápis Music City je viditelný již od stanice metra Českomoravská a s přibližujícími se kroky vás i další ze smyslových orgánů ujistí, že jdete správně. Najdete zde tři patra plná hudebních nástrojů, zesilovačů a dalšího příslušenství, které nezbytně patří k jakékoliv hudební akci. Součástí vysočanského ráje hudebníků je i stylový klub.

 

Stylový interiér
Klub je poněkud schován v patře, což je však velká škoda. Moderní interiér je postaven na kombinaci kontrastních barev a zajímavého zacházení s dekorem. Spodní části zdí jsou pokresleny ornamety v červeno-černo-šedivém provedení, horní část zůstává v duchu klasiky čistě bílá, aby mohla být vylepšena ve stylovém duchu. Jedné ze stěn kraluje kytara, ostatní zdobí gramofové desky. Barevnými předěly nešetří ani podlaha. Prostoru dominuje mohutný sloup, sloužící zároveň jako část sedačky. Kompaktní části střídají vícebarevné digitální čtverečky. Některé celé černé, jiné neustále měnící barvu. Díky LED světlu dostávají průhledné kostičky růžovou, červenou nebo svítivě zelenou barvu. Také samotný bar se pyšní nevšedním provedením a tabulí nad barem, jež je orámována papírovými obaly od rumu.

 

Karibský rum a specialita s kaktusovým džusem
Nabídka nápojů nepřekvapí ani neurazí. Ceny jsou lidové. Točí tu stále oblíbenější Svijany, a to buď jedenácku, nebo kvasnicové za pětadvacet korun za kus. Z lahvových piv si můžete vybrat Plzeň nebo nealkoholický Birell, nabídku doplňují cidery Desperado a Frisco. Dostanete-li chuť na něco ostřejšího, zkuste quatemalský rum Zacapy 23yrs, který je destilován z čistého sirupu cukrové třtiny a následně zraje v sudech vysoko v horách. Tento karibský rum patří mezi jeden z nejlepších na světě a v tuzemských podnicích ho naleznete jen velmi vzácně.


Pankáčům určitě přijde vhod old school mezi rumy Sailor Jerry, který obsahuje vanilku, hřebíček, zázvor, limetku a skořici, všem ostatním ověřená klasika v podobě Havany a Capitana Morgana. Pokud nepatříte mezi rumové fanoušky, vsaďte na třikrát destilovaného Jacka Danielse, poctivou irskou Tullamorku, Beefetera nebo mexický národní nápoj tequilu, zde značky Casco Viejo Silver. Pro kamarády z Ruska objednejte Russion Standard.
Z míchaných nápojů vyzkoušejte místní specialitu (Music City Special), jejíž základ tvoří kaktusový džus a dále malý a velký panák dle vlastního výběru. Zprvu bude mít drink zvláštní chuť, na kterou je třeba si zvyknout, ale rozhodně vás postaví na nohy. Ideální kombinaci můžete na baru zkoušet, dokud nezavřou. Abstinenty rozhodně potěší točená malinovka (5 Kč/1 dcl) a rozlévané nealko džusy (9 Kč/1 dcl). Součástí zdejší nabídky jsou i pochutiny. Pokud vás bude honit mslná, určitě to spraví tatranka, chipsy nebo slané tyčinky. Na větší hlad tu servírují polévky, bagety, instantní těstoviny nebo gulášek. A rozhodně nemohou chybět ani pravé hospodské lahůdky utopenec a nakládaný hermelín.

 

Fotbálek zdarma a hudební sál
Přestože součástí klubu je i malé, vyvýšené podium pro dýdžeje, k dispozici je i hudební sál. Nevelký sál je striktně nekuřácký a slouží nejen k pořádání konzertů, ale také k oslavám narozenin nebo firemním večírkům. K dipozici je pódium, zvukařský pult, skládací židle i stolek na vybírání vstupného. Stačí se jen domluvit s ochotnou a usměvavou obsluhou. Pro bujarý večírek s přáteli je to ideální místo, obzvláště pokud jsou to hudebníci. Music City Club je však příjemným místem nejen na divokou párty, ale třeba i na odpolední kávu nebo jen na pivo a fotbálek. Ten je tu dokonce zdarma.


Music City Club
Ocelářská 937/39, 190 00 Praha 9-Vysočany


Komentáře