Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Příjemná a Milá tchýně

/ Soňa Kacerovská, 02.11.2011

Ač se to může zdát těžko uvěřitelné, narazit na dobrý koktejl bar, kde lze strávit příjemný večer bez neblahých následků, je poměrně fuška.


Ano, existuje množství podniků, které se honosí tímto přívlastkem, leckdy si i zakládají na kvalitě podávaných lihovin, jenže zákazník si za poskytované služby patřičně zaplatí. Pokud vyrazíte na večírek do baru, kde lístek čítá sto či více drinků, máte skoro stoprocentní jistotu, že k ránu budete odcházet chudší o půlku vaší výplaty. Holdujete-li míchaným nápojům a máte hluboku do kapsy, rozhodně byste se měli vyhýbat podnikům, kde cena vítězí nad kvalitou. Jakmile tedy na konci nápojového lístku uvidíte pár notoricky známých názvů míchaných drinků, máte jistotu, že jejich požití je pouze na vlastní nebezpečí. Kam tedy na drink, aniž by to zruinovalo vaši tělesnou schránku nebo vaši peněženku? Zamiřte do baru Milá tchýně, který se nachází pár kroků od Karlova náměstí.


Na nápojové lístku najdete jak long drinks, tak i short drinks, pivo a nealko. Vedle klasiky v podobě mojita za slušných 95 Kč nebo „kubíčka“ (75 Kč) si můžete objednat třeba Sunshine (kokosový rum, pomerančový džus, grenadina) nebo Casablanku (vodka, vaječný likér, grenadina, citronová šťáva, pomerančový džus). Čím vás Milá tchýně potěší, je nápaditost, s jakou své koktejly pojmenovává. Až budete pít Aztéckou pláž (tequila, meruňkový likér, jahodový sirup, mangový džus, citronová šťáva) dozajista se v duchu přenesete do Acapulca, Plantážnickej punč (světlý a tmavý rum, citronová šťáva, grenadina, pomerančový džus) pro změnu evokuje nelehký úděl otroků. Koktejly jsou servírovány na led a ozdobeny ovocem, přesně tak, jak to má být, a jejich cena je více než přijatelná. Většinu míchaných drinků pořídíte za šedesát až osmdesát korun. Ve větší partě se vyplatí navštívit bar v neděli, kdy probíhá akce 3+1 zdarma. Při objednávce 4 koktejlů platíte pouze za 3 drinky.


Podnik nabízí pouze ověřené značky alkoholických nápojů, takže neriskujete, že další den bude vstávání z postele nad vaše síly. Navíc můžete vyzkoušet i degustační menu whisky, tequily nebo karibských rumů z různých koutů světa. A to i značky, které v Čechách nejsou úplně běžně k dostání. Třeba dominikánský rum Barcelo Imperial, který deset let zraje v sudech z dubového dřeva a pro svoji ovocnou, karamelovou chuť s náznaky tabáku a pepře byl Chicagským institutem testování nápojů zvolen nejlepším rumem světa. Dáváte-li přednost tequile, vyzkoušejte pravý 100% Agave Mezkal Gusano Rojo. Destilát z agáve pochází z mexického státu Oaxaca a svoji specifickou chuť získává díky larvě, jež se dává na dno láhve. V překladu černý červ je vzácný druh hmyzu, jenž žije v srdci agáve.


Pokud přece jenom zatoužíte po jiném druhu alkoholu, vybrat si lze z několika druhů točených piv (Staropramen, Stella Artois, Hoegaarden). Na ty se dokonce vztahují i happy hours, kdy si každý všední den mezi 12. a 18. hodinou můžete vychutnat tento zlatavý mok se slevou 15 %. Pro řidiče a nezletilé podnik míchá i nealkoholické drinky. K dispozici je i internetové připojení.


Máte-li pocit, že jste na stejnojmenný bar narazili kousek dál od centra, pak vás smysly neklamou. Jedná se o sesterský podnik ve Vršovicích. Sortiment je téměř totožný, jen s tím rozdílem, že ceny jsou ještě o něco příznivější a nabídka točených piv o něco širší (Leffe, Granát). Oba podniky však nepostrádají přátelstou atmosféru living baru, ze kterého se vám nebude chtít ani v pozdních hodinách odcházet a kam se vždycky budete rádi vracet. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Milá tchýně je skutečně milá.


Komentáře