Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Restaurace Hamtam: Dobře schované cestovatelské útočiště

/ Soňa Kacerovská, 08.12.2011

V zapadlé uličce na rozhraní Vršovic a Vinohrad najdete útulnou restauraci Hamtam. Její interiér působí jako cestovatelské útočiště a přesně odráží osobnosti majitelek: čtyř kamarádek, které se rozhodly, že spojí svou náklonnost pro jednotlivé exotické kuchyně a budou je nabízet pod jednou střechou.


Dřevěné stoly a pohodlná červená křesílka přímo vyzývají k tomu, aby v nich člověk celý den lenošil. Akvárium a knihovna nad ním skvěle doplňují koloniální nádech místnosti. Neotřelý nápad, který spolehlivě zaujme, jsou síta od mouky sloužící jako stínidla na lampy.


Jak jsem již naznačila, kuchyně zdejšího podniku je různorodá a nabízí jak oblíbené středomořské speciality, tak i asijské a arabské pokrmy. Od každého trochu a každý den maličko jinak. Některé pokrmy jsou připraveny podle tradičních receptů, jiné jsou dílem fantazie zdejší šéfkuchařky. Bez čeho se v kuchyni absolutně neobejdou, jsou čerstvé suroviny. To sice proklamuje spoustu podniků, ovšem v Hamtam nepoužívají žádná umělá ochucovadla ani polotovary. Můžete si tedy být jistí, že vše, co vám přistane na talíře, je ryzí produkt domácí kuchyně. Svědčí o tom i domácí chléb, dorty a koláče.


Důraz na zdravou stravu je cítit z každé položky na jídelním lístku. Menu je vytvářeno s ohledem na nabídku sezonních surovin a každý den se mění. Ať už se jedná o polední nebo večerní verzi. Polední nabídka zahrnuje polévku, dezert a výběr zhruba ze tří variant hlavních jídel, z nichž jedno je vegetariánské a jedno plody moře. Večerní menu je směsicí stálých položek a nabídky, které se přizpůsobuje aktuálnímu stavu nálady a surovin v kuchyni. Není proto výjimkou, že „něco dojde“.

 

To se stalo i mně s kolegyní při naší návštěvě, takže místo poledního menu jsme zkusily pokrmy z druhého lístku. A rozhodně jsme nelitovaly! Já jsem neodolala mému milovanému humusu, tedy cizrnové pastě, servírované s libanonským chlebem. V Praze málokdy narazím na podnik, kde ji umějí skutečně připravit, bez toho, aby byla příliš pikantní (nadbytek česneku), mastná (moc olivového oleje) nebo – úplně nejhorší varianta – bez chuti. Zde ovšem jsem byla s přineseným předkrmem naprosto spokojena. Kolegyně se zase rozplývala nad vynikající dýňovou polévkou, jež měla optimální konzistenci (ani řídká voda, ani hustá kaše) a byla lehce pikantní. Z hlavních chodů jsme si vybraly kuřecí maso s červenou řepou a pomeranči a kuřecí quesadillu. Mexická specialita mé spolustolovnice byla jednoduchým, ale výborným jídlem a chuťově převyšovala teplá kuřecí prsa servírovaná na plátcích červené řepy, cibule a kousků pomeranče. Nemohu říci, že by jídlo bylo vyloženě nedobré, spíše mi kombinace objednaného pokrmu nesedla. Nezbývá mi tedy, než příště vyzkoušet něco jiného. Třeba ruskou klasiku – pelmeně, tedy taštičky plněné hovězím masem a přelité smetanou, na kterou sem chodí ze širokého okolí.


Důvodů, proč se do Hamtam vracet, je rozhodně dost. Jedním z nich mohou být i vernisáže a koncerty, které se tu pravidelně konají. Dalším plusem je i to, že se zde do deseti hodin večer nekouří. A to hlavně kvůli dětem. Restaurace je totiž nakloněna i těm nejmenším, pro které tu mají dětský koutek. Navíc tu vaše ratolest může bez obav pobíhat mezi stoly a zběsile výskat, aniž by to obsluhu jakkoli pohoršovalo. A přestože obsluha nepatří k nejrychlejší, rádi jí tento nedostatek odpustíte, protože se vám s úsměvem bude snažit splnit vše, co vám na očích uvidí.

 

Hamtam
Voroněžská 564/19, Praha 10


Komentáře