Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Solidní jistotou si můžete být zatraceně jistí

/ Soňa Kacerovská, 12.01.2012

Solidní Jistota patří mezi stálice pražské klubové scény. Taneční parket tady vyzkoušely všechny známé české celebrity od modelek, přes missky, až po nejrůznější sportovce. Na návštěvu klubu zavítaly i hollywoodské hvězdy Bruce Willis nebo Kevin Costner.


Atraktivní podnik v samém centru Prahy, jen několik minut od Národní třídy, je mekou všech, které baví třpytivý svět českého showbyznysu. I proto si ho pro své akce jako jsou křty CD, knih nebo kalendářů či oslavy narozenin a pořádání firemních párty vybírá řada lidí.

 

Před nedávnem prošel klub kompletní rekonstrukcí a od základů změnil design. Ten byl realizovaný pod taktovkou architekta Pavla Fanty a dotváří jej jedinečná kolekce fotografií bodypaintingu, jejichž autorkou je přední česká fotografka Nguyen Phuong Thao. Ta stylizovala krásné ženy do scén na motivy známých filmů, jako jsou James Bond, Top Gun či Piráti z Karibiku.

 

Se změnou interiéru přišla i změna názvu a konceptu. Zatímco před rekonstrukcí šlo spíše o restauraci s tanečním parketem, stavební práce posunuly Solidní jistotu do kategorie designových music barů. Čistý, industriálně laděný interiér mnohem více vychází vstříc potřebám a požadavkům tanečního klubu. Už žádné vyhrazené taneční parkety, ale spontánní tanec mezi stoly. Kulaté malé stolky na odložení drinku úplně stačí, navíc se nemusíte bát, že se o ně v záchvatu vášně bouchnete. Toužíte-li spíše po povídání s přáteli, jsou k dispozici i místa pro početnější společnost. Místnosti dominuje efektně podsvícený a moderně pojatý bar, jenž přímo láká ke konzumaci drinků. Vedle populárních drinků jako je Cosmopolitan, Sex on the Beach, Gin Fizz nebo Tequila Sunrise, vám připraví i maxi porci Mojito nebo Long Islandu, která je určena osmi lidem. To oceníte zejména, pokud si budete chtít ve větší partě užít trochu exotiky. Příznivé jsou i ceny těchto koktejlů, které nejsou zdaleka tak vysoké, jak byste si ve vyhlášeném klubu představovali. Většina z nich se pohybuje lehce nad stovkou.
 

Pokud neholdujete míchaným nápojům, můžete zůstat u točeného piva Heineken. Určitě si ale také vyberete ze zajímavého vinného lístku, kde vedle rozlévaných červených a bílých vín narazíte i na šumivá vína a šampaňské.

 

Samozřejmostí podniku jsou i gurmánské speciality, a tak se směle můžete pustit i do studování jídelního lístku. Předkrmy nabízejí osvědčenou klasiku v podobě tatarského bifteku, ale i příjemné zpestření, jakým je losos marinovaný v červené řepě nebo nachos lupínky se salsou, což se hodí zejména v pozdních nočních hodinách k láhvi některého ze zdejších vín. Hlavní chody představují jednoduchá, přesto však rafinovaná jídla. Pro masožravce oblíbená marinovaná vepřová žebra, hovězí steaky nebo domácí hamburger. Dámy, které si hlídají váhu a dbají na zdravé složení jídelníčku, potěší filet z norského lososa, pečený modrohlav s kaší nebo některá ze salátových míst. Součástí nabídky jsou i chuťovky, například smažené zelené papričky Padrón s mořskou solí, a denní výběr dezertů.

 

Chce-li se bavit na úrovni nebo máte-li chuť dát si něco dobrého, zamiřte do Solidní jistoty. Podnik garantuje zábavu až do brzkých ranních hodin.


Komentáře