Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Staročeská klasika U Bubeníčků

/ Soňa Kacerovská, 17.10.2011

U Bubeníčků vás hned při vstupu nenechají na pochybách, že jste se ocitli v ryze české hospodě. Pestrobarevné obrázky na stěnách v duchu staročeského jarmarku jsou vítanou a veselou podívanou, obzláště když je doplňují rýmované veršíky, které se vztahují k názvu podniku.


Táhnou se celým prostorem restaurace, a díky bohatosti motivů můžete při každé návštěvě najít něco, čeho jste si předtím nevšimli. Jednotlivé výjevy jsou lechtivé, nikoli však vulgární, a do hospodského prostředí přesně zapadají. Stejně jako mohutné dřevěné lavice a stoly z téhož materiálu.


Tluče bubeníček, tluče na buben, dokud je sud plný, domů nepůjdem.
Staročeský restaurant se nachází v samém centru města, takže jeho klientelu tvoří jak Češi, tak i zahraniční turisté. Jídelní lístek se proto snaží přizpůsobit širokému spektru hostů. Vedle předkrmů, mezi kterými nechybí Domácí paštika z drůbežích jatýrek s lískovými ořechy a pomerančovým medem (69 Kč) nebo Hovězí roastbeef pečený do růžova s bylinkami a drceným pepřem, podávaný s chlazenou omáčkou z modrého sýra (133 Kč). Dále v něm najdete speciality k pivu jako jsou sýry připravované na nejrůznější způsoby, ale také Bubeníčkovy pikantní buřtíky pečené na černém pivě (88 Kč). K pivu se hodí také pochoutky z vepřové pečínky, ať už to je koleno, podávané s kysaným zelím, hořčičí a křenem, nebo aromatická pečená žebra, podávaná s kozími rohy (189 Kč).


Máte-li rádi českou kuchyni, pak si rozhodně dejte něco ze zdejších tuzemských specialit. Těm vévodí národní gastronomický poklad, svíčková omáčka s brusinkami. Mlsné jazyky pak potěší stehýnko z kachny pečené s jablky, s knedlíky a zelím (225 Kč), silnější pohlaví zase povzbudí Chlapský smažený řízek z vepřového se šťouchanými bramborami (174 Kč). Bohatě vás nasytí i zdejší polévky.Tradiční českou čočkovou nebo bramboračku si můžete nechat naservírovat buď na talíř (37 Kč) nebo do chlebového bochníku (59 Kč).


Nabídka pokrmů zahrnuje i lehčí jídla v podobě ryb, salátů a grilovaných mas. Myšleno bylo i na vegetariány, kteří si mohou objednat směs grilované zeleniny s omáčkou z mascarpone (179 Kč). Dezertní lístek pak nabízí jablkový závin s vanilkovou zmrzlinou (69 Kč) a lívanečky s borůvkami (79 Kč). Zaskočit sem můžete i na polední menu, které je každý den obměňováno. Největším lákadlem podniku je však tankové pivo. Kromě plzeňské dvanáctky (půllitr za 34 Kč) tu točí i desítku Velkopopovického kozla (27 Kč) a třináctku Mastera (0,4 l za 32 Kč). Od začátku října se můžetě těšit na novinku v podobě nefiltrovaného kvasnicového ležáku.

 

Multifunkční prostory
Velkou výhodou podniku je velikost jeho prostor. Hlavní část restaurace pojme až 90 hostů, salonek 60 osob a zahrádka 50 návštěvníků. Vzhledem k tomu, že na zahrádce se dá topit, funguje až do pozdního podzimu. Majitelé toho využívají a organizují na ní například grilování a podobně zaměřené akce, jejichž aktuální seznam uveřejňují na webových stránkách. K restauraci však patří i malý klub, který prošel rekonstrukcí a je v něm možné uspořádat hudební nebo firemní párty. Součástí gastronomického zařízení je i hostel a apartmány, což ocení zejména mimopražští hosté, které si pozvete na pravou staročeskou veselku.

 

U Bubeníčků
Myslíkova 8
120 00 Praha 2


Komentáře