Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

V Nebi se budete vznášet

/ Soňa Kacerovská, 13.02.2013

Máte chuť si pořádně užít sobotní večer? Dát si dobrý drink a zatančit? Vyrazte do osvědčené klasiky v podobě music baru Nebe. Vybrat si můžete už ze tří míst, kde to v noci pořádně žije.

 

Většina z nás bude nejspíš hledat club v Křemencově ulici, ale vyrazit za zábavou můžete i do Celnice nebo nedávno otevřeného stejnojmenného podniku na Václavském náměstí.

 

Už při vstupu vás zasáhne kouzelná atmosféra místa. Prostory, které dýchají historií a zároveň splňují kritéria moderního konceptu baru, jsou elegantně architektonicky vyřešeny. Například v Křemencově ulici na mě vždy velmi zapůsobí skvěle zvolené tapety na stěnách vstupních prostor. Možná se to může zdát jako maličkost, pouhý detail, přesto je to věc, která ve výsledku působí perfektním dojmem. Také promyšleně nasvícené bary všech tří poboček jsou skvělou podívanou. Vyniká tak nejen nabídka podávaných lihovin, ale také propracovaný design baru, od kterého se vám nebude chtít odejít. Celkově je osvětlení podniků velmi důvtipně řešeno tak, abyste viděli, co potřebujete, ale současně si i nechali místo pro fantazii při seznamování s ideálním protějškem.

 

Pozvat ho nebo ji můžete na některou ze specialit podniku, jako jsou Sex pistols (olmeca gold, mango liquer, sugar, chilly proper, fresh mango) nebo Fantomas (black rum, amoreto, creme de chassis, honey, fresh lime). Milovníci rumu mohou zkusit Bahama mama (Havana, blafl rum, oconut, ream, grenadine, pinepple and orange juice) nebo Hemigway special (Havana, maraschino, grapefruit and lime juice), komu více chutná gin, nezklame ho Singapure sling (beefeater, cherry brandy, lemon juice, sugar, soda). Řidiče a abstinenty jistě potěší nealkoholické koktejly, vřele doporučuji mou oblíbenou Shirley Temple (ginger limonáda, grenadine) nebo Chiquita (banana and orange juice, grenadine). Chroničtí pivaři se budou muset spokojit pouze s točeným Staropramenem nebo Stellou Artois.


Podnik však funguje i jako restaurace, ve které se prolíná středomořská a česká kuchyně. Vedle tradiční svíčkové omáčky s knedlíky nebo krkonošského kysela jsou k mání také špagety s tatarákem z tuňáka a rukolou nebo rizoto s tygřími krevetami a rukolou. Pro sportovce, kteří potřebují pořádný přísun energie, je v nabídce několik pořádných druhů flákot, od dietního kuřete až po rib eye stek nebo jehněčí filátko. Myšleno je i na vegetariány, pro které je v nabídce přichystána vege bruschetta nebo zeleninový kuskus, a nechybí ani obligátní saláty nebo polévky.
Ať už budete chtít strávit večer nabitý zážitky, zatančit si, seznámit nebo si jen popovídat s přáteli u dobrého jídla, Nebe vás zaručeně nezklame. V Nebi se totiž budete vznášet.

 

 


Komentáře