Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Činoher není nikdy dost, na kterou v nadcházejících dne jít?

/ Veronika Nováková, 31.01.2014

Tramvaj do stanice Touha
Divadlo ABC, 3.2. od 19h
Divadlo ABC tentokrát hostí soubor Divadla Pod Palmovkou. Podle Williamsovy úspěšné divadelní hry vznikl v režii Elii Kazana slavný film, který získal čtyři Oscary. Strhující drama vášní a tužeb, které se dotýká i těch nejskrytějších oblastí lidských duší. Jak titul napovídá, je především hrou o touze, která někdy udržuje člověka „nad hladinou“, ale  jindy vede k pouhému poblouznění. V titulních rolích hrají Zuzana Slavíková, Klára Issová a Martin Stránský.

 

Kurz negativního myšlení
Švandovo divadlo, 5.2. od 19h
Divadelní adaptace pozoruhodného norského filmu v sobě spojuje prvky psychologického dramatu se sarkasticky černou komedií. Geirr měl před dvěma lety autonehodu a je upoután na invalidní vozík. Jeho žena Ingvild ve snaze zachránit manželství pozve skupinu tělesně postižených, kterou vede až nechutně pozitivní a vyrovnaná psycholožka Tori.Švandovo divadlo představení uvádí ve světové premiéře.

 

Pět ve stejných šatech
Komorní Fidlovačka, 7.2. od 19.30h
Ve zbrusu novém představení Divadla Na Fidlovačce vystupují Marie Doležalová, Sandra Pogodová nebo Petr Batěk. Komedie se odehrává v ložnici nevěstina domu, zatímco venku probíhá honosná svatební oslava. Do ložnice se postupně trousí pět družiček, nedobrovolně oblečených do stejných šatů, aby se tu ukryly a nemusely se účastnit svatebního veselí. Ze škodolibé zábavy - bojkotovat probíhající veselku - postupně vzniká neskutečně zábavný hořkosladký soukromý happening.


Komentáře