Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Divadelní představení, která rozhodně navštivte

/ Veronika Nováková, 08.11.2013

Top 3 divadelní představení od 8.- 15. listopadu.

Dardainohra) 

Divadlo Na Jezerce, 14.11. od 19.00

Darda je pokračováním úspěšného představení Hrdý Budžes, které vzniklo podle románu Ireny Douskové, s Bárou Hrzánovou v hlavní roli. Pro Divadlo Na Jezerce hru nazkoušel Arnošt Goldflam. V dalších rolích diváci uvidí Lenku Vlasákovou, Miluši Šplechtovou, Petra Vacka a další herce z Jezerky.

 

Sen čarovné noci (činohra)

Divadlo ABC, 12.11. od 19.00

Slavná Shakespearova komedie u nás dosud uváděná pod názvem Sen noci svatojánské ve zbrusu novém překladu Jiřího Joska a režii Petra Svojtky. Poetická hra o rozmarech lásky a noci plné divů, které se možná staly a možná pouze zdály. V hlavních rolích Veronika Gajerová coby Titánie, Jiří Schwarz jako Oberon a Hanuš Bor v roli Puka.

 

 

Pomáda (muzikál)

Divadlo Kalich, 10.11. od 14.30

Pomáda patří mezi nejdéle uváděné tituly v muzikálové historii. Získala celkem 7 nominací na Tony Awards a byla přeložena do 37 jazyků. Asi nejznámější je její filmová verze s Johnem Travoltou a Olivií Newton – John v hlavních rolích. Pro divadlo Kalich ji nazkoušel režisér Ďurovčík a v roce 2012 získal Jan Kříž Cenu Thálie za roli Dannyho. V dalších rolích vystupují Michaela Doubravová, Tomáš Savka nebo Zbyněk Fric.


Komentáře