Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Divadelní představení, která v následujících dnech určitě nepropásněte

/ Veronika Nováková, 13.12.2013

Top divadelní představení od 13.do 20. prosince

 

A voda stoupá (Činohra)
Divadlo Rokoko, 14.12. od 17h
Brilantní anglická konverzační komedie, která je parafrází biblického příběhu o potopě světa a podobenstvím o „moderní“ lidské společnosti.Zprostředkovává nám obrázek snobské společnosti, která je schopná donekonečna řešit naprosto nepodstatné problémy, aniž by si uvědomovala reálné nebezpečí, které jí hrozí. Text nabízí spoustu překvapivých humorných situací a řadu vyrovnaných hereckých příležitostí.
O uvedení her Petera Ustinova na prknech divadla ABC se pokoušel již Jan Werich, který byl Ustinovovým osobním přítelem, především z politických důvodů na ně ale nikdy nedošlo.


Děvčátko - Vánoční příběh (Muzikál)
Studio DVA, 17.12. od 19h
Jeden z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku prodávajícím sirky se dočkal nového zpracování. Magický příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže, připravili pro divadlo Studio DVA režisér, autor scénáře a scénograf Šimon Caban ve spolupráci se skladatelem a textařem Kryštofem Markem. Vánoční muzikál s živým orchestrem vás přenese škrtnutím zápalky do kouzelného světa přání.

 

Parchant Marilyn (Činohra)
Švandovo divadlo, 20.12. od 19h
Inscenace o tom, jak se z brunety stane blondýna a co ji to stojí. Padesát let od smrti nás ikona jménem Marilyn Monroe stále fascinuje. Je pro nás nejen ztracené děvčátko, které nepoznalo rodičovskou lásku a které pak celý život zoufale toužilo po tom být milováno, ale také velká manipulátorka a zároveň oběť manipulace.  Byla dotlačena do role, kterou tak dokonale hrála celý život, a podřídila tomu vše, i své soukromí. Jednoho dne jí ale role Marilyn Monroe přestala stačit... Bylo ale ještě kam se vrátit, zbylo pod maskou sexuální bohyně ještě něco z Normy Jeane? A je na celém světě dost lásky na to, aby se jedno opuštěné děvčátko cítilo být dost milováno?


Komentáře