Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Erotika, klasika a dokument, to jsou výstavy následujícího týdne

/ Veronika Nováková, 06.02.2014

Top výstavy 6.2. - 13.2.

 

Eroempathy
4.2. – 28.2. v Galerii Září
Výstava Pavla Opočenského a Jany Šárové představí současnou tvorbu autorů, kterou propojuje erotično. „Přemýšleli jsme, co má společného naše současná tvorba. Máme nějakou společnou inspiraci? A odtud přišel nápad na název výstavy Eroempathy. Volně bychom to mohli interpretovat jako určitý smysl pro erotiku,“ vysvětluje dvojice umělců. Výstava představí kolekci šperků Pavla Opočenského, která je vyrobena ze snowboardů. Autorovou velkou inspirací je právě Jana Šárová. Ta představí svou aktuální kolekci kreseb.

 

Only the Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited
24.1. - 6.4. v Galerii Rudolfinum
Snapshot je rock’n‘roll fotografie. Momentka jako intenzivní teď, spontánní zachycení banálního okamžiku. Jsou minimálně režírované a s malým ohledem na uměleckou nebo žurnalistickou konvenci, plné červených očí a uřezaných hlav. Přesto tvoří zásadní část objemu fotografické produkce během celého 20. století a právě teď globálně roste pomocí sociálních sítí. Výstava, která představuje minimálně 200 děl, vypráví dějiny snapshotové estetiky jako příběh deníkové intimity. Poezie všedního dne a rychlého, chytlavého spodního proudu ulice.

 

Josef Šíma: Náraz světla
23.1. - 23.2. v Galerii Moderna
Téměř šest desítek prací, a to obrazů, kreseb a grafických listů z let 1927 – 1971 představuje unikátní soubor sestavený nejen z českých sbírek děl umělce Josefa Šímy, ale hlavně francouzské provenience. Galerie Moderna také vystaví některé ze vzácných bibliofílií Josefa Šímy, především grafické listy na téma „ Paříž“, Sacre er massacre de Lámour a mnohé další.

 

 


Komentáře