Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tipy na výstavy následujícího týdne

/ Veronika Nováková, 03.01.2014

Olbram Zoubek
29.11.2013 – 2.3.2014 v Jízdárně Pražského hradu
Dosud největší retrospektivní výstava sochaře Olbrama Zoubka přímo v srdci Pražského hradu. Výjimečná expozice nabídne to nejlepší z jeho celoživotní tvorby: dohromady téměř 300 soch, komorních plastik a reliéfů vytvořených od poloviny 50. let až do současnosti. Některá díla jsou vystavena úplně poprvé. Výstava umělce, který patří k nejstarší generaci českých sochařů, nabízí zároveň možnost proniknout k osobnosti člověka, jenž si za všech okolností a v každé době dokázal uchovat tvůrčí energii a statečné srdce.

 

Adolf Born: Turecko a Řecko - má láska
28.11.2013 – 12.1.2014 v Galerii Moderna
Výstava nese název stejnojmenné publikace, která k této výstavě vychází, text knihy napsal Adolf Born ve spolupráci s Milošem Macourkem a jde do jisté míry o vyznání autora k destinacím, které jak on sám říká, jsou jeho druhým domovem. Návštěvníci si mohou v Galerii Moderna prohlédnout na 70 akvarelů, pastelů a litografií jednoho z našich nejlepších grafiků.

 

René Wirths - Podzim
14.11.2013 – 19.1.2014 v Galerii Miro
Pro svoji první samostatnou výstavu v Praze si německý malíř René Wirths vybral téma Podzim. Je časem sklizně, vinobraní, pestrobarevného, ale odumírajícího listí, loučení, rychle ubíhajícího času, melancholie a zastavení se. Malíři René Wirthsovi jde o předmět a o pohled na tento předmět. Chce ukázat přesně, co je co. Nezáleží na tom, zda se jedná o kytici květů, housku nebo jablko.
Wirths je tradicionalista a tak jednoduše nanáší barvu na plátno a přestože jeho díla působí jako fotografie, žádnou jinou techniku ke své malbě nepoužívá.


 


Komentáře