Jak vybírat v kalendáři
SKRÝT KALENDÁŘ
ZOBRAZIT KALENDÁŘ

Tipy na výstavy týdne jsou tady

/ Veronika Nováková, 30.01.2014

StudioNudes - Karel Vojkovský
15.12. - 14.2. v Žižkovské věži
Fotograf Karel Vojkovský představuje výstavu velkoformátových fotografií aktů je v unikátním galerijním prostoru observatoře Tower Park. Ze sbírky obsahující celkem 100 publikovaných fotografií byla pro výstavu v observatoři Tower Park vybrána limitovaná edice 15 zarámovaných velkoformátových obrazů o rozměrech 100 × 100 cm. Vybrané fotografie ženského a mužského aktu připomínající antické vzory, se v zachycených akrobatických pózách zaměřují především na možnosti zobrazení rozsahu lidského těla, jeho dynamiky, síly a flexibility.

 

Věčný oheň. Smutný kuchař. Clona.
9.1. - 2.2. v Entrance gallery
Soubor soch Jana Boháče, které se zabývají širokou škálou otázek a jejichž spojení s hasičskou problematikou zdaleka přesahuje pouze technologii, jíž byly vytvořeny. Jakkoli opalování a tavení v tomto kontextu představují velmi asociativní postupy, jsou to především formy jednotlivých objektů, které jsou nositeli významů a odkazují na prvotní autorovu zkušenost.


Jan Vaněk: A duch se vznášel nade mnou
14.1. - 9.2. v Galerii Montmartre
Knihovna Václava Havla představuje sérii abstraktních obrazů Jana Vaňka z přelomu osmdesátých a devadesátých let 20. století. Jan Vaněk je výtvarník, člen skupiny Pilky, působící na české výtvarné scéně v osmdesátých letech. Kromě společných výstav skupiny Pilky byla jeho tvorba zastoupena třeba v roce 1989 na legendární výstavě Popis jednoho zápasu. Česká výtvarná avantgarda 80. let. Jeho obrazy z přelomu osmdesátých a devadesátých let vypovídají o autorově střídmém a poctivě formulovaném postoji nejen ke své víře, ale i ke světu samotnému.


Komentáře